Odgrzybianie klimatyzacji

odgrzybianie klimatyzacji Rzeszów

Odgrzybianie klimatyzacji Rzeszów

 

Mało który kierowca wyobraża sobie brak klimatyzacji w samochodzie. Szczególnie w trakcie sezonu letniego, kiedy to temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. Prowadzi to do znacznego nagrzewania się wnętrza pojazdu. Systemy klimatyzacji są więc niezbędne i dają ukojenie w gorące dni. Jednak obowiązkiem każdego kierowcy jest odgrzybianie klimatyzacji i zadbanie o odpowiedni jej stan. Zaniedbana, może nie tylko nie działać tak, jak należy, ale nawet narazić zdrowie na uszczerbek. W Quality Car oferujemy wiele usług w tym odgrzybianie klimatyzacji – dzięki temu zyskasz komfort i bezpieczeństwo w czasie korzystania z niej.

Dlaczego odgrzybianie klimatyzacji jest tak istotne?

Systemy klimatyzacji nie pracują w idealnych warunkach – są bezustannie narażone na działanie wilgoci, co sprzyja rozwojowi rozmaitych grzybów oraz bakterii. Zaniedbanie klimatyzacji może doprowadzić do tego, że szkodliwe drobnoustroje dostaną się w bardzo dużych ilościach do kabiny. Może to doprowadzić nie tylko do nieprzyjemnego zapachu w czasie jazdy, ale również wywołać reakcje alergiczne i doprowadzić do wielu chorób. Niezbędne okazuje się więc odgrzybianie klimatyzacji, które umożliwia usunięcie drobnoustrojów, a także przywrócenie pełnej funkcjonalności systemu.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i uniknąć jakiegokolwiek ryzyka zachorowania, warto niszczyć drobnoustroje co najmniej raz do roku! Im dłużej zwlekasz z wizytą u specjalistów, tym ryzyko zachorowania jest wyższe – nie tylko jeżeli chodzi o Ciebie, ale również Twoich pasażerów.

odgrzybianie klimatyzacji
odgrzybianie klimatyzacji Rzeszów

Odgrzybianie klimatyzacji w Quality Car

W Quality Car zapewniamy profesjonalne, kompleksowe usuwanie grzybów, które odbywa się przy wykorzystaniu sprawdzonej metody. Stosujemy skuteczne preparaty i wykorzystujemy nowoczesne technologie, dzięki którym możliwe jest usunięcie wszystkich szkodliwych grzybów, roztoczy oraz bakterii z parownika. Dzięki temu zyskasz pewność tego, że podczas podróży nie będziesz narażony na jakiekolwiek szkodliwe działanie drobnoustrojów.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zapewniamy w pełni profesjonalne usługi oraz indywidualne podejście do każdego Klienta. Niezależnie od rodzaju posiadanej klimatyzacji czy też modelu samochodu, możesz liczyć na pełne wsparcie i pełen profesjonalizm świadczonych usług. Działamy sprawnie, a także zapewniamy naszym Klientom atrakcyjne ceny – dlatego też zyskaliśmy zaufanie wielu kierowców. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą na wymianę i naprawę szyb samochodowych oraz wiele innych usług.

Na czym polega odgrzybianie klimatyzacji?

 

Latem, gdy termometry pokazują ponad 30°C, a kabina samochodu zaczyna przypominać rozgrzany piekarnik, klimatyzacja przynosi ulgę. Zimą natomiast zapobiega uciążliwemu parowaniu szyb. Przepływ powietrza przez kanały wentylacyjne w połączeniu z różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz samochodu, sprzyja jednak rozwojowi wilgoci. A gdzie wilgoć, tam i bakterie. Dlatego ważne jest regularne czyszczenie klimatyzacji.

Korzystając z niej, nie sposób zapobiec gromadzeniu się drobnoustrojów i grzybów wewnątrz kanalików. Jeśli jednak zaczynasz czuć w samochodzie dziwny zapach, a podczas jazdy często boli Cię głowa, to sygnał, że niezbędny jest serwis klimatyzacji. Długotrwałe korzystanie z nieodgrzybionej wentylacji może wywołać reakcje alergiczne, osłabienie, a w skrajnych przypadkach – poważne choroby.

By uchronić się przed tymi niebezpieczeństwami, należy regularnie (około raz na rok) przeprowadzać kontrolę systemu i (jeśli to konieczne) – serwis klimatyzacji.

Odgrzybianie układu odbywa się przy pomocy środków chemicznych (na przykład specjalnej pianki lub spreju), które rozpylamy w kabinie przy włączonej klimatyzacji – to jednak metoda doraźna. Lepszym sposobem jest ozonowanie, które zabija wszystkie żywe organizmy w aucie. Najskuteczniejszą metodą jest odgrzybianie ultradźwiękowe – specjalne urządzenie rozpyla detergent i wytwarza ultradźwięki, które rozbijają płyn na drobne cząsteczki. W tej postaci środek dociera w każdy zakamarek układu.

 

Odgrzybianie klimatyzacji cena

 

Najtańszym sposobem jest użycie specjalnego spreju (zwanego „granatem”) lub pianki. Ich cena zaczyna się już od 15 złotych, a sposób użycia jest tak prosty, że samodzielne odgrzybienie klimatyzacji nie stanowi problemu. Jest to jednak metoda doraźna – długotrwałe stosowanie jej zamiast fachowego serwisu może być niebezpieczne dla zdrowia.

Ozonowanie i odgrzybianie ultradźwiękowe to usługi wykonywane w warsztatach. Zapewniają skuteczniejszą ochronę przed drobnoustrojami. Ich cena waha się od 50 do 100 zł, w zależności od wybranej metody. By mieć pewność, że system działa jak należy, warto poprosić też o napełnienie układu nowym środkiem chłodzącym oraz sprawdzenie jego szczelności i wydajności. Gruntowny serwis uchroni Cię przed awarią klimatyzacji, której naprawa to koszt rzędu 2-3 tysięcy złotych!

 

Serwis klimatyzacji – gdzie najlepiej?

 

W Quality Car zapewniamy fachową obsługę. Przeprowadzamy dokładną kontrolę układu chłodzenia oraz kompleksowy serwis – od wymiany czynnika roboczego do czyszczenia. Odgrzybianie odbywa się za pomocą sprawdzonej metody, z wykorzystaniem skutecznych preparatów. Wykorzystanie nowoczesnych technologii umożliwia usunięcie wszystkich organizmów szkodliwych dla zdrowia. Dzięki kompleksowej obsłudze, Ty i Twoi bliscy zyskacie komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

 

Quality Car

13 + 7 =